השתלת עצם בפה

טיפול אסתטי בשיניים

השתלת עצם (המכונה גם הרכבת עצם בפה) היא פרוצדורה רפואית דנטאלית אשר באמצעותה ממלא רופא השיניים המנתח עצם באזורי הלסת שבהם חסר נפח עצם.
עצם זו נדרשת בעיקר לצורך שימוש כבסיס לקליטת השתלים הדנטאליים המותקנים בפיו של מטופל שחלק או כל שיניו חסרות. התמיכה הנוספת שמספקת העצם בלסת, מאפשרת את הגברת אחיזתם של השתלים בלסת גם עבור המקומות שבהם עצם הלסת דלילה או חסרה לחלוטין. השתלת עצם בלסת משממשת בתחום רפואת השיניים גם במצבים הדורשים תיקון של עצמות שניזוקו, נשברו או רוסקו לגמרי. כאשר מושתלת עצם בלסת, היא אינה רק ממלאת את החלל החסר ויוצרת את הנפח, אלא אף מעודדת את צמיחתה של רקמת עצם חדשה. במקרים בהם הטיפול מצליח, השתלת העצם בונה מחדש את גובה ורכס הלסת ואף מעבה אותה.

מקורות העצם המשמשת בניתוח השתלת עצם בפה

מקור העצם המושתלת וסוגה מהווים את אחד הקריטריונים החשובים ביותר להצלחת הניתוח. כאן, קיימים מספר מקורות נפוצים:

אדי סריקוב בטיפול אסתטיקה דנטלית למראה משנן איכותי ביותר

Autogenous – השתלת עצם שמקורה במטופל ולא בתורם זר. עצם הירך (הקולית) מהווה, לרוב, את המקור לתרומת עצם עצמית זו.
השתלת עצם שנלקחה מגופו של המטופל-עצמו נחשבת למצב האידיאלי, זאת מאחר והיא מצמצמת את סיכוני הדחיה של הגוף המושתל עד למינימום.

Xenograft – השתלת עצם מהחי – השתלת עצם שמקורה מהחי שאינו אדם.

Allograf – השתלות עצם בהן נעשה שימוש בעצם מתורם אנושי אחר.

Alloplast – השתלת עצם שמקורה מלאכותי (מחומרים סינטטיים כמו קרמיקה, למשל)

החדרת מטריצה – החדרת מטריצה שמשמשת בסיס מעודד לגוף לגדילת העצם הנדרשת.

השתלת עצם בלסת – כיצד היא מתבצעת?

הניתוח מתחיל בהרדמת המטופל ובהכנת האזור המיועד להשתלה. במקרים מסוימים, יתכן כי יוסר חלקה של העצם הבריאה לצורך יצירת המשטח האידיאלי. את פיסת העצם שהוכנה להשתלה מחדירים דרך חתך בחניכיים, והיא מוצמדת באמצעות צמנט כירורגי או פין מיוחד למשטח הלסת. לאחר מכן, נתפר החתך שבוצע בחניכיים. לאחר שצילום רנטגן מאשר כי פיסת העצם המושתלת התאחתה בלסת, ניתן להמשיך בהליכי שיקום השיניים המתוכננים.

מרפאת שיניים סדרי סמייל – מרפאה המעניקה טיפולי שיניים מקצועיים לרבות השתלת עצם!

אנשי המקצוע של מרפאת סדרי סמייל דואגים לספק למטופלי המרפאה את התנאים הטובים ביותר, את החומרים האיכותיים ביותר ואת המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, על מנת להשיב את החיוך המלא לפניהם.

בדקו גם: עקירה כירורגית

שתפו את המאמר

רוצים להתייעץ איתנו בנושא: השתלת עצם בפה?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!

עוד מידע שיכול לעניין אותך

האם טיפולי שיניים כואבים

האם טיפולי שיניים כואבים ?

רבים חוששים מביקורים אצל רופא השיניים, וחלק ניכר מהחשש נובע מהפחד מכאב. טיפולי שיניים זכו למוניטין מפוקפק של הליכים כואבים ולא נעימים, ותמונות של מקדחים

קרא עוד »
טיפול אסתטי בשיניים

השתלת עצם בפה

השתלת עצם (המכונה גם הרכבת עצם בפה) היא פרוצדורה רפואית דנטאלית אשר באמצעותה ממלא רופא השיניים המנתח עצם באזורי הלסת שבהם חסר נפח עצם. עצם

קרא עוד »