השתלות חניכיים

רוצים להתייעץ איתנו בנושא השתלות חניכיים?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!

במקרים של נזקים קיצוניים לרקמת החניכיים יש צורך לא אחת בתיקון שלהם והחזרת ההגנה הטבעית לשן. אחת האפשרויות היעילות והמתקדמות ביותר לכך בימינו הם השתלות חניכיים, פעולות כירורגיות המאפשרות שיקום של החניכיים והשן.

אצלנו בקליניקת סדרי סמייל תוכלו לעבור השתלות חניכיים מקצועיות לאחר אבחון מדויק והתאמת טיפול באופן אישי,
אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שלב למידע נוסף, שאלות והתייעצות בנושא.

השתלות חניכיים

מה הם השתלות חניכיים?

השתלת חניכיים היא הליך כירורגי במהלכו לוקחים רקמת חך ומשתילים אותה סביב אזורים פגועים בפה בהם החניכיים נסוגו ולמעשה נעלמו. הרקמה המושתלת היא רקמת חך הנלקחת מהמטופל עצמו או רקמה שנלקחת ממקור חיצוני חי אחר.

למה צריך השתלות חניכיים?

דלקת חניכיים היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם. במקרים הקלים היא גורמת לגירוי קל וניתן להתגבר עליה על ידי צחצוח או טיפול שיננית, אך במקרים חמורים ובשלבים מתקדמים עשויה להתפתח מחלת חניכיים כרונית (שנקראת גם דלקת מסב השן) שתבוא לידי ביטוי בנסיגת חניכיים, אובדן של עצם הלסת, ניידות של שיניים ולעתים אף באובדן המשנן. השתלות חניכיים נועדו לתקן מצבים כאלו והם מאפשרות תיקון של פגמים מורפולוגיים, עיצוב ושמירה על מראה החניכיים ושיפור של עיוותים טראומטיים.

סוגי השתלות חניכיים

ככלל ישנם ארבעה סוגים עיקריים של השתלות חניכיים:

  • השתלת רקמת חיבור: השיטה הנפוצה והמוכרת ביותר. יוצרים באמצעות חתך מעין צוהר שמוסת לצד, מוציאים רצועה דקה של רקמת חיבור וסוגרים באמצעות תפרים.
  • השתלת חניכיים חופשיות: הוצאה של כמות רקמה קטנה יחסית ישירות מהחך והצמדה לאזור החניכיים שבטיפול. טיפול שמתאים לבעלי רקמת חניכיים דקה במיוחד.
  • השתלה סביבתית: כאשר ישנה כמות מספקת של חניכיים ניתן להוציא רקמה מסביבת השן שרוצים לכסות.
  • אלודרם: זהו למעשה התחליף לחניכיים ובאופן הזה אין צורך לחתוך בחניכיים של המטופל. עם הזמן השתלת החניכיים הזו הופכת ליותר ויותר פופולרית ושיעורי ההצלחה של דומים לשיעורי ההצלחה של השתלות חניכיים קלאסיות בהן משתמשים ברקמת החך של המטופל.

האם מדובר בהליך כואב?

מידת הכאב (שלא תמיד קיים) תלויה בעיקר בהיקף הטיפול ובסוד ההשתלה. לרוב הכאב יורגש בעיקר לאחר הטיפול ועשוי להימשך כמספר ימים, כאשר תחושת אי נוחות כללית עשויה להימשך בין שבוע לשבועיים בהתאם לסוג הניתוח. כשמדובר על השתלה של רקמה חיצונית (אלודרם) הכאב ותחושת האי נוחות הם מינימליים בלבד.

מה צריך לעשות לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרת חיים מלאה, ללכת לעבודה ולצאת מהבית. מומלץ להימנע מצחצוח שיניים באזור המנותח במשך כשבועיים ולהימנע בנוסף משימוש בחוט דנטלי ומי פה לאותה תקופת זמן. בשבוע-שבועיים הראשונים מומלץ בנוסף להסתמך על כלכלה רכה ומזון קר בלבד כדי למנוע כאבים ואי נוחות.

התאמת הטיפול למטופל = המפתח להצלחה בהשתלת חניכיים

בסופו של יום הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את טיפולי החניכיים בצורה מדויקת לכל מטופל. המומחים של סדרי סמייל מקפידים על אבחון מקיף, בחינה מדוקדקת של כל אפשרויות ההשתלה, הכנה קפדנית לטיפול והדרכה מסודרת אחריו וכמובן ביקורת ומעקב.

אם גם אתם סובלים מנסיגת חניכיים, דלקות כרוניות ואובדן של חניכיים – דעו שאפשר להתגבר על הבעיה ולחזור לאיכות חיים טובה ומראה שיניים וחניכיים אסתטי כבעבר.

צרו קשר עוד היום עם צוות המומחים של מרפאת סדרי סמייל לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות ותוכלו ליהנות בתוך זמן קצר מחניכיים חדשות ובריאות וחיוך מושלם.

רוצים להתייעץ איתנו בנושא השתלות חניכיים?